2022/179
Ubekendt maler, 19. årh.
Et sovende spædbarn liggende på et underlag af hø. Usigneret. Olie på lærred. 36,5×65,5.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
81 bud