2433/​909

Poul Hundevad (f. Ågård 1917, d. Askov 2011)

Serveringsvogn af teak med forskydelig top samt aftagelig underliggende bakke. Opsat på hjul af messing. Model PH23–2. Udført hos Poul Hundevad. H. 59. L. 75. B. 44. B. inkl ben 51.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

1163223 2.500 DKK