2005/633
J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
“Det nationale Spøgelse, med hilsende Officer”. Tryksign. J.F.W. 1915. Litografi. Bladstørrelse 65×49. Uindrammet.
Litteratur: Schultz nr. 172.
Papiret er gulnet. Enkelt rille revne i venstre side.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud