12013/168
Mogens Ege (f. København 1892, d. 1946)
Klippekyst ved Allinge 1917. Sign. Mogens Ege. Olie på lærred. 66×50.
Intet at bemærke. Rammen med afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag