2024/43
Dansk maler, 19. årh
Parti fra en skovbund nær et lavt gærde. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 28×37.
Retoucheringer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag