2024/​43

Dansk maler, 19. årh

Parti fra en skovbund nær et lavt gærde. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 28×37.

Retoucheringer. Minimale krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

3.000 kr.