2436/887
Dansk møbeldesign
Spisebord af palisander med udtræk og to tillægsplader. Udført og mærket hos Skovby Møbelfabrik. 1970–80'erne. H. 72. Diam. 118. L. 218. (3)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering