2436/887
Dansk møbeldesign
Spisebord af palisander med udtræk og to tillægsplader. Udført og mærket hos Skovby Møbelfabrik. 1970–80'erne. H. 72. Diam. 118. L. 218. (3)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt