2022/543
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957)
“Felix. Per Astra AD. More”. Sign. Kay, 07. Bly og akvarel på papir. Bladstørrelse 24,5×19.
Papiret er gulnet. Enkelte mindre misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud