1813/719
Skænk af grå/hvidlakeret træ med aluminiumsstel. Model 1730. Udført 1960'erne hos Behr Production, Tyskland. H. 72. B. 208. D. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og kanthakker.
Moderne kunst og design, 27. marts 2018
Vurdering
Hammerslag