2142/233
Dørlås af messing og jern, med håndtag af messing. 18. årh. Låseplade H. 27 cm. B. 16 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Dørgrebspind mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud