2442/​128

Gudsmoder med Jesusbarnet, Opstandelsen, Skt. Nikolaj, samt fem Helgener. Russisk ikon. Tempera på trætavle. 18. årh. 34×25,5.

Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag