2148/765
Jens Sørensen (f. Kolding 1887, d. Roskilde 1953)
To kompositioner med klovne. Den ene sign. Jens Sørensen. Olie på lærred og olie på plade. 52,5×38,5 og 28×23. (2)
Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag