2016/561
Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)
“Gult billede, 1958”. Sign. HE samt på bagsiden Helge Ernst med titel og årstal. Olie på lærred. 41×24
Enkelte mindre afskalninger i to hjørner; ellers god stand.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud