769/686
Patrick Nordström (f. Höganäs 1870, d. København 1929)
Lågvase af stentøj, dekoreret med okseblodsglasur. Sign. monogram, Kgl. P. 24–5-1921. Låg og stand af patineret bronze. Låget stemplet Kgl. P. samt 24–5- 21. H. i alt 26.
Kunsthåndværk, 1. marts 2007
Vurdering
Hammerslag