2027/679
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“L'oiseau ivre de liberté”. Sign. Corneille 74, Epreuve d'artiste. Litografi i farver. Bladstørrelse 71×53.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud