2434/735
Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)
En bordlampe af stentøj med præget mønster i relief. Delvis dekoreret med gul glasur. Sign. Nils, HAK. Udført hos Kähler, Danmark. H. ekskl. montering 38,2.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliten. Øverste del med afslag/afskaling.
Vurdering
886404 | ||
894861 |