2434/​735

Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)

En bordlampe af stentøj med præget mønster i relief. Delvis dekoreret med gul glasur. Sign. Nils, HAK. Udført hos Kähler, Danmark. H. ekskl. montering 38,2.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliten. Øverste del med afslag/afskaling.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

886404 1.050 DKK
894861 1.000 DKK