1747/41
Peder Knudsen (f. København 1868, d. sst. 1944)
Vinterlandskab. Utydeligt sign. Peder Knudsen, ovenpå senere betegnet Peder Knudsen 1937. Olie på lærred. 74,5×101.
Krakeleringer samt enkelte afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017
Vurdering
Hammerslag