Cuerda seca Qajar flisebillede af keramik dekoreret i farver på gul grund med fugle og blomster. Bestående af seks hele og seks halve fliser. Iran, 19. årh. 69×78 cm.
Proveniens: Gammel fransk samling.
Asiatisk og islamisk kunst, 2. december 2020