1831/20
Napoleon III bordvitrine af mahogni, prydet med beslag af bronze, opklappelig plade hvorunder rum beklædt med rødt fløjl. 19. årh. H. 79. L. 59. B. 39,5.
Ridser og mærker. Fløjl falmet. Ormehuller. Revner i finéren. Et ben repareret. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag