917/​257

Anton Rooskens (f. Griendtsveen 1906, d. Amsterdam 1976)

Uden titel, opus no. 173., 1967. Sign. Rooskens 67; sign. på bagsiden Anton Rooskens C. Krusemanstr. 18 A'dam. Olie på lærred. 80×100.

Proveniens: Dansk privatsamling.

CoBrA, 5. december 2023

Vur­dering

150.000–200.000 DKK

Hammerslag

145.000 DKK