1902/178
Henny Köster Panduro (f. Randers 1863, d. København 1930)
“Vaskeplads i Antibes”. Sign. HP. Olie på lærred. 45×61.
Behov for rensning. Enkelte mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 7. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud