1731/1503
Et par kinesiske vaser af porcelæn, dekoreret i farver og guld med talrige flagermus på grund af guld og udsparede felter med landskab. Mærket Shen De Tang, 19.-20. årh. H. 36,5 cm. (2)
Slitage og med nogle ridser, guld slidt nogle steder, muligvis senere retouch af glasur nogle steder.
Varia, 3. august 2017
Vurdering
Hammerslag
18 bud