2003/299
Bordlampe af messing, stamme i form af korintisk søjle, base med laurbærkranse, firsidet skærm af imiteret skind. 20. årh.s slutning. H. inklusiv skærm 80.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud