Ubekendt maler, 18. årh.
Jomfru Maria med Kristus og Johannes Døberen i et idyllisk landskab. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 36×48.
Proveniens: Kunsthallen auktion 401, 1991 nr. 193.
Restaureret. Minimale krakeleringer. Behov for rensning.
899718 |