1513/94
Fransk maler, 19. årh.s slutning
Køkkeninteriør med en pige, der har tabt en tallerken. Utydelig signatur. Olie på lærred. 33×24.
På blændrammen en fransk udstillingsmærkat.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 23. marts 2015
Vurdering
Hammerslag