2051/8024
Norditaliensk figur af udskåret forgyldt og bemalet træ med øjne af glas, 'Madonna', firsidet profileret plint. 18. årh. H. 60.
Figur
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag