12014/​12

Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

Jeremias. Litografi i farver 1956. På bagsiden et s/h litografi. Trykt af Mourlot. Usigneret og unummereret. 35,4×26,3. Uindrammet.

Litteratur: Mourlot nr. 139 og 144.

Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

(Autobud) 1.550 DKK
1.500 DKK
1.000 DKK