2009/​808

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

To-delt vase af lertøj modelleret i form af kvindebuste med hat. Dekoreret med lysegrå underglasur og motiver i blå og rosa glasur. Sign. monogram -79, V.51, Danmark. H. 23.

Alders- og brugspatina. Smuds.

Moderne kunst og design, 25. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
750 DKK