Robert Storm Petersen (f. Valby 1882, d. Frederiksberg 1949)
Tre kompositioner. Tryksigneret. To offset tryk samt et litografi i farver. Lysmål 31×32. Bladstørrelse 19,5×23. (3)
Undersøgt i ramme. Lette håndteringsmærker langs kanter. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 17. september 2019