2119/1049
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
Et par væglamper af syreskåret messing. Udført og mærket hos Holm Sørensen & Co. H. 39. B. 37. (2)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||