Foto endnu ikke klar
888/17
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør med rygvendt kvinde, siddende ved en dragkiste. Sign. C. Holsøe. Olie på mahogni. 55×46.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, tegninger og bøger, 17. september 2019
Vurdering
Hammerslag