2103/​783

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-4½-4”. Et par pendler af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45. (2)

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Kategori
Vur­dering

4.000–5.000 kr.

Solgt

Hammerslag

2.200 kr.  

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.