2103/783
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-4½-4”. Et par pendler af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|