2044/​1360

Hermès

Beige jakke af silke med krave, knapper foran, to lommer, åben slids bagpå og monogram printet for. Str. 38. Længde 92 cm, brystmål 98 cm, ærmelængde 56 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Fremstår med pletter. Behov for rensning. En knap mangler. Alle mål er cirkamål.

Smykker, 28. oktober 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK