1703/1546
Kinesisk kunstner, 19. årh.
Huslig scene. Utydeligt signeret. Tusch og gouache på silke. Indrammet. Billedstr. 93×33 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Foldemærker. Monteringssilke med huller.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
30 bud