2110/17
Spillebord af egetræ. Danmark, 19. årh.s slutning. H. 79. B. 90. D. 45/90.
Proveniens: Grev Christian af Rosenborg; datteren Camilla af Rosenborg.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelige brugstegn, herunder ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag