2110/​17

Spillebord af egetræ. Danmark, 19. årh.s slutning. H. 79. B. 90. D. 45/90.

Proveniens: Grev Christian af Rosenborg; datteren Camilla af Rosenborg.

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelige brugstegn, herunder ridser.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.450 DKK

(Autobud) 1.450 DKK
1.400 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
750 DKK