1927/45
Ubekendt maler, 19. årh.
Kystparti. Usigneret. Betegnet på bagsiden Anton Melby. Olie på lærred monteret på malepap. 9×15.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag