Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel
Studie af en Italiensk fårehyrde holdende et lam. Usigneret. Bly og olie på malepap. 25,5×16,5.
Enkelte meget minimale afskalninger samt overfladiske ridser.
801198 |