2436/205
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel
Studie af en Italiensk fårehyrde holdende et lam. Usigneret. Bly og olie på malepap. 25,5×16,5.
Enkelte meget minimale afskalninger samt overfladiske ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
34 bud