905/65
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875)
Marine med linjeskibe på havet, aften. Sign. Anton Melbye 1865. Olie på lærred. 45×66.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag