12045/51
Ottesidet kinesisk fad af porcelæn, dekoreret med drage og den flammende perle. Stemplet i voks. 20. årh. L. 23. B. 17. H. 5.
Fremstår med lettere alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 5. november 2020
Vurdering
Hammerslag