888/682
Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950)
Slutscenen fra “Tosca”. Usign. Olie på lærred. 44×64.
Litteratur: Preben Wilmann og Marianne Brøns: “Lundstrøm”, København, 1987, nr. S 3.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, grafik og fotografier, 25. september 2019
Vurdering
Hammerslag