2446/812
Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)
Et par lænestole af eg, sæde og ryg med brunt skind. Model ML 103. Udført hos Mikael Laursen. (2)
Litteratur: Mobilia, juli 1960, s. 20.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nybetrukket.
Vurdering
864665 |