2139/659
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Et lille ærinde”. Sign. Heerup 51. Håndkoloreret litografi. Lysmål 33×38.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud