Ubekendt maler, 18. årh.
Marine med hollandsk kuf for sejl ved kysten. Usigneret. Olie på lærred. 35×40.
Talrige krakeleringer. Aftegninger fra blændrammen. Behov for rensning. Enkelte afsklaninger.