Fransk maler, 19. årh.
Portræt af en fransk officer. Sign. A. Beaumont 1841. Olie på lærred monteret på lærred. 65×54.
Krakeleringer samt mærke langs blændrammens kant. Flere reparationer/lapper på bagsiden. Retoucheringer. Behov for rensning.