1143/1095
Ubekendt maler, 18. årh.s begyndelse
Portræt af prins Michal Jerzy Poniatowski af Polen (1736–1794). Usigneret. Olie på lærred. 67×53. Oval. U.r.
På bagsiden en polsk tekst.
L-formet revne. Krakeleringer og retoucheringer samt afskalninger. Aldersslitage.
Malerier, 26. oktober 2011
Vurdering
Hammerslag
71 bud