2043/541
Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Komposition. Sign. Rob Jacobsen, 26/90. Håndkoloret ætsning. Lysmål 62×47.
Mindre trykfold i øverste venstre hjørne ved passepartout. Herudover intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud