2125/7021
Lille medecin?ske samt anefigur, udskåret træ med skorpepatina. Dogon, Mali. H. 12 og 20. (2)
Proveniens: Ex. gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag